Şerit LED Dış Mekân Aydınlatmaları

LED teknolojisinin bakır levhalar üzerine birleştirilmesi ile birlikte, şerit LED ürünleri ortaya çıktı. Bitki aydınlatılmasında, dış mekanda bulunan herhangi bir şeklin ya da figürün aydınlatılması da dahil olmak üzere birçok yerde, bu aydınlatmalar kullanılabiliyor.

Bakır levhalar üzerinde bulunan küçük boyutlardaki LED ampuller, 12 volt elektrik enerjisi ile çalışabiliyorlar. Yüzlerce ampulden oluşan metrelerce şerit LED aydınlatma ürününü, tak bir yerden açıp kapatmak mümkündür.

1 metre şerit LED ürünü için 1 amperlik trafo gücü hesaplanır. Şerit LED ürünlerine enerji sağlayan adaptörler, 220 volt elektrik ile çalışırlar.

Dış mekânlarda kullanılan tiplerde, silikon kaplama mevcuttur. Bu sayede, dış etkilerden korunmuş olurlar.

İşletmelerin ön cephelerinde reklam ürünlerinin vurgulanması amacıyla kullanılırlar. Ayrıca halka açık park ve bahçelerde bitki süslenmesinde de bu ürünler sıklıkla kullanılır. Kullanıldığı figürün ön plana çıkmasını sağlarlar. Ayrıca müstakil evlerin bahçe alanlarında ağaçların ve gazebo gibi yapıların, önemli günlerde ve gece vakitlerinde süslenmesi için kullanılırlar.

Kullanıldıkları figürlere hoş bir görüntü katarlar.