Güçlü Işık Kaynağı Projektörler

Aydınlatma teknolojilerinin gelişmesi ve farklı alternatifleri ile kişisel kullanıma sunulması elbette aydınlatma dekorasyonunda da farklı arayışlara sahne oluyor. Kısa bir süre öncesine kadar güçlü ışık kaynağı gereksinimi nedeni ile sinema çekimleri, davet, tören organizasyonlarında sahne aydınlatması olarak kullanılan projektörler artık özel mekânlarda da, özellikle de bahçeli alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Projektör Aydınlatma Çeşitleri

Aydınlatılması istenilen alanın ebatlarına göre 150 Watt' dan 2000 Watt aydınlatma kapasitesine kadar, çeşitli işlevsel özelliklere sahip projektörler bulunuyor. Küçük bir bahçede ekonomik ve dekoratif aydınlatma ihtiyacı için saplamalı halojen lambalı, alacakaranlık sensörü olan projektörler çok uygun tercihler olabilir. Büyük bir alan için ise rotasyonel, seyyar ayaklı, led lambalı, hatta kumandalı projektörler daha fonksiyonel özellikleri ile öne çıkıyor.

Projektörler ile Dış Mekân Aydınlatması için Öneriler

Aydınlatma ürünlerini seçerken mekânın alan ölçüleri ve gerekli olan ışık mesafesi göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle açık alanda kullanılacak projektörler çevre şartlarına özellikle de sıçrayan suya ve toza karşı dayanıklı, nitelikli malzemeden yapılmış, kolay deforme olmayan, pratik ve uzun süre kullanabileceğiniz ürünler arasından seçilmelidir.

Projektör seçiminde ekonomik olması öncelikli tercih sebebidir, fakat teknik anlamda yüksek performanslı modeller, uzun süre kullanım beklentisinde iseniz, daha optimal olabilir.