Aydınlanmanın Tatlı Keyfi

Güneşsiz vakitlerinizi aydınlatmaktan daha önce pek keyif almıyorduysanız, tercih ettiğiniz aydınlatmalarla ilgili tekrar düşünmelisiniz. Evinizin veyahut dış mekanlarınızın aydınlatmaları özenli tercihlerin ardından aklınızda pamuksu mutluluklar bırakacaktır. İş ve sokaklardan evinize hemencecik varmak ve o ışıklarla çay, kahve içme isteğinin sizi yönetmesine izin verin.

Bunun için ilk adım aydınlatma kullanılacak alanın belli başlı özelliklerinin belirlenmesi gerekir. Mesela; salon aydınlatmalarının tek noktalı değil, mümkünse 3 veya 4 noktalı, hatta ışık gücü biraz düşürüldüğünde 7-8 noktalı olması alan içerisinde eşit aydınlık alanlar yaratacak ve de karanlık alanların oluşmasına müsaade etmeyecektir.

SARI IŞIĞIN SAKİNLEŞTİRİCİ ETKİSİ

Yemek hazırlama, bulaşık yıkama gibi telaşlı mutfak faaliyetlerinden sonra biraz oturup soluklanmak istiyorsunuz ve gün boyu yoğun ışığa maruz kalan gözlerinizin yorgunluğu sizi rahatsız ediyorsa beyaz ışık tercihinden vazgeçmelisiniz. Beyaz ışık yorucu ve yoğun bir etki bırakırken sarı ışığa nazaran daha ciddi ve sert bir duruşu vardır. Sarı ışık tercihi sadece gözlerinize iyi gelmekle yetinmeyip evinizin aurasına samimiyet katacaktır.