Salon Aydınlatmasına Güvenlik Nasıl Sağlanır?

Mekânların aydınlatılmasında önemli olan bazı kriterler vardır. Bunlara uygun olarak ve belli uzaklıklarda aydınlatmanın yapılması gereklidir. Aydınlatma da kullanılacak olan ürünlere de dikkat etmek gerekir. Ürünlerin yerleşilmesinde kablolarını doğru seçilmesi ve bu esnada yüksek ısıya duyarlılığı ile bilinen ürünlerin kullanılması gerekir. Bu anlamda ev ve iş yerleri gibi alanlarda güvenliğin sağlanabilmesi için ürünleri satın aldığınız firmaların teknik desteklerinden da faydalanmanız önerilir. Özellikle güvenliğin sağlanmasında led aydınlatmalardan ve diğer aydınlatma sistemlerinden yararlanılması firmalarca öneriliyor.

Salon Aydınlatmasında Doğru Aydınlatma Nasıl Yapılır?

Salon ve benzeri günlük oturma alanlarında doğru aydınlatmanın yapılabilmesi gerekir. Doğru aydınlatmanın yapılması sonucunda oldukça ferah bir mekân yaratılırken aynı zamanda insan psikolojisi de bu anlamda olumlu etkilenir.

Doğru aydınlatmanın yapılmasında ilk olarak tasarruf yönünden önem sahibi olan led ürünlerin seçilmesi öneriliyor.  Bunun yanı sıra aydınlatmada ışığın direk göze gelmeyecek şekilde konumlanması da önemlidir. Göze temasın bulunduğu alanlarda ise yarı saydam ürünler kullanılarak temastan korunma yaratılabilir.

Birden çok ışık kaynağı bulunan mekânda ise ışıklar arasında geçişin doğru bir dengede olması gerekiyor. Aydınlatmanın yapılacağı mekânda duvarların koyu renk olması aydınlatmanın daha fazla olması ihtiyacını doğurur bu da hem ekonomik açıdan sıkıntı yaratır hem de ışığın göz yorgunluğuna sebep olması kaçınılmaz olur. Özellikle televizyon izlerken düşük ışık veren ürünlerin tercih edilmesi öneriliyor.