Projektör Nedir?

Aydınlatma günlük yaşamımızın olmazsa olmazları arasında. Düşünseniz elektrik veya ışık olmadığı zaman ne gibi sorunlar yaşanabilir. Düşünmesi bile korkunç geliyor değil mi?

İşte böylesi bir kabusu yaşamamak için aydınlatma ürünlerine gereksinim duyuluyor, Lamba gibi, ampul gibi, LED flüoresan gibi, projektör gibi farklı aydınlatma ürünleri farklı alanlarda kullanılıyor.

Projektör açık alanlarda, fotoğraf çekimlerinde kullanılan ve farklı organizasyonlarda kullanılan, her türlü hava koşuluna uygun olarak hazırlanan yerden ya da tripod gibi malzemeler ile kullanılan bir ışıklandırma biçimi

Projektör Alırken Bilinmesi Gerekenler

Eğer projektör alınıyor ise öncelikle garanti belgesi ve sertifikası var mı bakılmalı. Bu ürünler özel emniyet gerektirdiğinden CE işaretli olan ürünler seçilmeli.

Gereksinime uygun güçte olanlar seçilmeli. Mutlaka ama mutlaka rüzgara, yağmura, kara tipiye dayanabilecek olanlar tercih edilmeli. Kalitesine dikkat edilmeli. Servis konusu da asla atlanmaması gereken bir diğer önemli faktör.

Projektörler Nerelerde Kullanılır?

EN başta da belirtildiği üzere tüm dış mekanlarda yani park, stadyum, bahçe, havuz kenarları, plajlarda kullanılabiliyor.

Ayrıca özel fotoğraf çekimlerinde stüdyolarda da tercih edilmekte. Yani ışığın yetmediği ya da daha özel ışık istenen tüm durumlarda kullanılabilir.