İç Mekân Tavan ve Duvar Aplik Özellikleri

Bir evin dış dekorasyon özelliklerinin iyi olması gerekir. Aydınlatma ürünleri bu konuda bizlere yardımcı olur. Aynı şekilde evlerin iç dekorasyonlarının da özenli olması gerekiyor. Bu durumda aydınlatma ürünleri bir kez daha bizlere yardım ediyor.

Aplikler, evlerin iç ve dış kısımlarında dekorasyon anlamında sıklıkla kullanılan ürünlerdendir. Evlerin iç kısımlarında kullanılan aplik aydınlatmalar, ürün çeşitliliği ile kendi zevkinize göre ürün seçimini kolaylaştırabilen türdendir.

75 watt ampul gücü ile çalışan modellerinde, ampuller akrilik cam denilen özel bir malzeme ile korunurlar. Dış gövdesi alüminyum malzemesinden üretilir. Bilindiği gibi alüminyum malzemesi, hafif ve dayanıklı bir malzemedir. Malzemenin dayanıklılığını ve işlevselliğini artırmak için, özel bir boya maddesi ile kaplama yapılır.

Bu tür ürünler dekoratif olarak bulundukları yerlere değer katarlar. Evlerin koridorlarında, hol alanlarında, balkonların duvarlarında kullanılırlar. İstenilirse, farklı modeller arasından, evlerin çeşitli yerlerine takılabilirler.

Rumeli feneri modeli, eski Osmanlı feneri modelleri, büyük kare ya da oval şeklinde modelleri, evlerin iç mekânlarında kullanılabilir.