Dar Mekanları Aydınlatmak için Öneriler

Metropollerde yaşayanların en büyük sorunlarından biri, küçük evlerde yaşamaya çalışmak oluyor. Dar evlerde yaşam şartlarına ayak uydururken, bu alanları kullanışlı şekilde dekore etmek kadar, aydınlatmak da önemlidir. Doğru şekilde aydınlattığınız takdirde dar alanlarda kendinizi oldukça geniş bir mekânda gibi hissedebilirsiniz. Bunun yanı sıra duvarları açık renge boyamak ya da açık renk duvar kağıtları kullanmak da doğru bir adım olabilir. Bunun dışında dar mekânlar için uygun olan aydınlatıcıları da kullanabilirsiniz.

Dar Mekanlar Nasıl Aydınlatılmalıdır?

Dar alanlar ne kadar güneş alıyor olursa olsun, geniş alanlara göre daima karanlık durumda kalacaklardır. Bu nedenle aydınlık görünmesine olanak sağlayacak şekilde dekore edilmeli ve iyi şekilde ışıklandırılmalıdır. Evin dekorasyonuna göre şık avize seçimleri yapılabilir. Duvar aplikleri ve tavanda yer alan spot ışıklar da dar alanların aydınlatılmasında rahatlıkla kullanılabileceklerdir.

Son dönemde özellikle salon ve yatak odasında spot ışıkların kullanımına özen gösterildiği dikkatlerden kaçmıyor. Bu hem şık hem de oldukça aydınlık bir ortamın yaratılmasına izin veriyor. Yine bu alanlarda kullanılan abajurlar da ortamın daha aydınlık hale gelmesine olanak sağlayabiliyor. Dar alanlarda her ne kadar abajur kullanımı için yer açmak zor olsa da uygun bir nokta bulunabilir. Bu alanlar için en büyük kurtarıcı şüphesiz ki duvar aplikleri olacaktır.

Dar mekanların aydınlatılması konusunda modern ürün yelpazesine sahip olan Yakan Aydınlatma’dan destek alabilirsiniz.