Bahçemizi Aydınlatırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dekorasyonda önemli ayrıntı her zaman çevrenin daha güzel görünmesini sağlar. Özellikle Bahçe dekorasyonunda gereken özen gösterilmeli. Huzur ve mutluluk sembolü. Bahçenizi dekore ederken her ayrıntıya önem vermelisiniz. Yaz ve kış aylarının vazgeçilmez alanı. Ev dekorasyonuna verilen önem son zamanlarda dış mekan için daha geçerli olmaya başladı.

Bahçe Aydınlatmasında Önemli İpuçları

Tüm öğeler dikkatli seçilmeli. Yaz keyfinize gölge düşmeyecek güzel bir konsept. Gündüz ve gece bahçe aydınlatmasında önemli detaylar belirlenmeli. Güçlü ışık seçiminin yanı sıra bahçenizde beğendiğiniz yerleri hareketlendirmelisiniz. Belirli kısımların aydınlatılması gözleri de yormaz.

Doğal ışık kullanılmalı. Bahçenin genişliğine göre uygun aksesuar ve aydınlatma seçenekleri önemli. Işığı fazla kullanmaktan kaçının. Gündüz saatlerinde özellikle güneş enerjisinden yararlanın ve geceye tasarruf edin. Tasarruflu ampuller ile gündüz ışığını depolama zamanı. Aydınlatmada yerden yapılan modeller çok önemli. Estetik bir görünüm sağlar. Küçük bahçelerde duvar tipi aplikler daha kullanışlı.

Kullandığınız tüm modeller neme ve dış hava şartlarına dayanıklı olması çok önemli. Uzun yıllar sizlerle olmalı. Havuz ya da küçük bir havuzunuz varsa özellikle küçük led ampulleri kullanın. Çiçek aralarında değerlendirebilirsiniz. Modern bir tasarım ve eşsiz sunum sizlere konforu da sağlar. Bahçenize hoş görünümler ve daha güzel bir görsellik. Dış mekan aydınlatılmasında özellikle estetik ve kendi zevkinize uygun modeller önemli. Kaliteli ürünler her zaman mekanı daha uzun süre canlı gösterir.