Bahçe Mobilyaları İçin İpuçları

Özellikle küçük sahil kasabalarının belediyelerince düzenlenen en güzel bahçe ve balkon yarışmaları bile balkonlara bakışımızın değişmeye başladığını gösteriyor. Balkonlarımız fazla eşyaların konduğu, karmakarışık bir ardiye görünümünden çıkıyorlar. Artık evimizin yaşanılan, güzel, ferah bir mekanı oluyorlar. Hele bahçelerimiz. Emek verdiğimiz bahçelerden içeri girmek istemiyoruz. Özellikle bahçe mobilyalarımız rahatsa kim giriyor ki evin içine? Ağaç altı koltuk şekerlemelerinin tadına doyulmuyor.

Bahçe mobilyası alırken bu yüzden öncelikle rahat ve vücuda uyumlu yani ergonomik olmalarına dikkat edin. Sonrasında nasıl bir dekorasyon istediğinize karar verin. Doğaya uyacak ve klasik olmanın rahatlığını sunacak ahşap mobilyalar mı yoksa biraz daha modern çizgili mobilyalar mı istiyorsunuz? Bu arada ahşap görünüm veren, kullanması pratik, hafif ve temizliği kolay plastik çeşitlerin olduğunu da ekleyelim.

Renk Renk Minderler

Mobilyalarla beraber bahçede oturulacak minderler de gerek. Ne tarz mobilya seçerseniz seçin minder seçiminiz çıkartılıp yıkanabilecek çeşitlerden olsun. Ve beyaz renge de pek kaçmayın, bahçelerde çok çabuk kirleneceklerdir. Dekorasyon tarzınızı belirlerken  her şeyin birbiriyle uyum içinde olması temel kuraldır. Bu yüzden bohem bir tazı seviyorsanız minderleriniz bol renkli, etnik desenli, kilim motifli olabilirler.

İster ahşap mobilya seçin, isterse hasır, dayanıklı ve kaliteli bahçe ve balkon mobilyalarına bakın. Eninde sonunda dış cephede kalacaklardır. Ve bunlar çok sık alınıp değiştirilecek malzeme de değillerdir.