Bahçe Aydınlatmada Tasarım

İnsan denen varlık, masallardaki gibi bir varmış, bir yokmuş gibi yaşamını sürdürüyor Yaşadığı zaman zarfında da en doğal hakkı olarak yaşamdan keyif almak istiyor. Bulunduğu yerlerde keyifle yaşamak istiyor.

Kimi insanlar biraz daha şanslı oluyor ve kendilerine dair bir bahçeleri oluyor. Bu bahçelerini keyifle döşüyorlar ama kimi zaman sadece döşemek yeterli değil, bahçe aydınlatmada tasarım konusunda bir hayli önemli olan bir konu. Zira sıradan bir bahçe bile doğru bir aydınlatma ile çok özel bir hale gelebilir.

Nasıl Bir Bahçe Hayal Ediyorsunuz?

Şöyle bir düşünün gözünüze çok güzel gelen dış mekânların çoğunda göze bariz biçimde çarpmayan aydınlatma detayları vardır.

Son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ile beraber öyle dış mekan aydınlatmaları üretilmeye başladı ki, insanın canı sadece dışarıda kalmak bile isteyebiliyor

Peki ama sizin düşlerinizde nasıl bir bahçe var? Gökkuşağı gibi mi? İlerledikçe kayan ışıklar mı? Gökyüzündeki yıldızları belirginleştirecek olan masmavi ışıklar mı? Nasıl?

Siz bu soruya karar verdiğinizde tek yapmanız gereken ise bunları uygulaması için gerekli olan adımı atmak ve bir peyzaj mimarından bunu yapmasını istemek.