Bahçe Aydınlatmada Çevre Uyumu

Bahçe aydınlatma elemanları, birçok zaman sokak aydınlatmaları ile uyumsuz olabiliyor. Her ne kadar yerel yönetimlerin kullandığı aydınlatma elemanlarını kullanmak gerekmiyorsa da, en azından görüntüyü bozmayacak aydınlatma elemanlarını bulmak mümkündür.

Piyasada dış görünüş olarak birçok aydınlatma elemanı bulmak mümkündür. Yaşadığınız sokaktaki aydınlatma elemanları ile karşılaştırarak, en uygun aydınlatma elemanını seçmeniz mümkündür.

Aydınlatma Seçimi

Aydınlatma şiddeti, bahçe aydınlatma elemanlarında önemli bir uyum kaynağıdır. Hem bahçe alanlarının görüntü uyumunun korunmasında, hem de bahçe alanlarının sokak alan aydınlatmaları ile uyumunda bu durumun gözetilmesi gerekir.

Lüks bir semtte oturuyorsanız, metalik gri renge sahip ve modern bir tasarım yapısına sahip bir aydınlatma elemanı kullanmanız yerinde olacaktır.

Ya da daha sıcak bir ortamın olduğu bir sokakta oturuyorsanız, seçeceğiniz aydınlatma elemanı, hem sokak aydınlatması ile uyumlu, hem de burada yaşayan insanların ruh halini yansıtan düzeyde olmalıdır.

Genelde park ve bahçe alanlarının yakınlarında oturan kişilerin, site ya da müstakil ev aydınlatmaları, biraz daha kolay olur.