Bahçe Alanlarında Tasarruf Aydınlatma

Bahçe alanlarının aydınlatması kadar, bu aydınlatma elemanlarının tasarruf özelliğine sahip olması da önemlidir. Günümüzde tasarruf sağlayan birçok aydınlatma elemanı bulunuyor. Bunlardan en önemlileri, güneş enerjili aydınlatma elemanları ve tasarruf sağlayan ampullerdir.

Tasarruf ampullerine örnek olarak Led ürünlerini verebiliriz. Led ampuller, akkor ampullere göre daha fazla dayanabilme özelliğine sahiptirler. Bu özellikleri ile uzun süre kullanılırlar ve ampul ürünlerine fazla para harcamanız gerekmez.

Güneş enerjisine sahip aydınlatma ürünlerinin özelliği, gündüz güneşten aldıkları enerjiyi depolamaları ve gece boyunca bağlı bulundukları ampullerin yanmalarını sağlamalarıdır.

İdeal Işık Çok Tasarruf

Bahçe alanlarının kör noktaları, aydınlatılması gereken alanlar arasında yer alır. Ancak bu alanlarda fazla ışık kullanmamak gerekir. Duvar üstlerinde kullanılan aydınlatmaların, ışık şiddetleri fazla olmalıdır. Yukarıda bulunmaları ve yer ile mesafelerinin fazla olması, fazla ışık yaymalarına engel olabilir.

Tasarruf ampulleri kullanılarak, fazla ışık kullanılması gereken yerlerde bile enerjiden tasarruf sağlayabilirsiniz. Bazı aydınlatma elemanları tasarruf özelliğine sahip değilseler, çok fazla enerji tüketirler ve çok fazla ısınırlar.