Aydınlatmada Avize Şıklığı

Fransızcadan gelen bir kelimedir ve avizeler şık bir aydınlatma aracıdırlar. Avize aydınlatma; Oturma odasında, salonda, yatak odasında ve diğer odalarda kullanılabilir.

Prinçten ya da diğer madenlerden imal edilirler ve iskelet yapının etrafında, camlardan oluşan değerli taş görünümlü aksesuarlar vardır. İskelet yapının üzerinde aydınlatmaların takıldığı duylar bulunur.

Avize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok evin şıklığını tamamlayan aydınlatma araçlarından olan avizeler, uzun yıllar kullanabileceğiniz türden olmalıdır. Çok eski zamanlarda, gövde üzerinde mumların konulabileceği boşluklar vardı. Elektriğin ve ampulün bulunması ile birlikte, avizelerde teknolojiye uyarlandı.

Kaplama bölümünün ve metal aksamlarının; çelik ya da paslanmaz özelliğe sahip metal olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde kısa süre içerisinde paslanır ve kullanılmaz hale gelebilir.

Avize de, herhangi bir aksesuar var ise sıkı bir şekilde sabitlemek gerekebilir. Yapısı gereği avizeler kolayca sallanabilen aydınlatma araçlarıdır. Ufak bir sarsıntıda istenmeyen şeyler yaşanabilir.

Tüm ürünlerde olduğu gibi, bu ürünü de satın alırken mutlaka faturası ile birlikte alın. Beğenmediğiniz ya da sorun olması halinde geri verme imkânınız olur.