Yemek Odaları Nasıl Aydınlatılmalıdır?

Ev aydınlatılması oldukça önemlidir. Tüm günün yorgunluğunu gidereceğiniz evinizde aydınlatmanın fazla olması insan psikolojisi açısından sakıncalı olarak kabul edilirken çok loş bir ortam ise hem karamsarlığa sebep olup hem de gözün daha fazla görme için çabalaması sonucu göz yorgunluğuna sebep olur. Bu nedenle ışığın genel ev düzeni içinde en doğru şekilde ayarlanması son derece önemlidir. Misafirleriniz ve sizin daha keyifli bir yemek yemeniz için hazırlanan özel yemek odanızın dekorasyonu içinde aydınlatmasına da özen göstermeniz öneriliyor. Yemek odalarında da az ve çok ışık uygulamalarından uzak durulması gerekir.

yemek odası

yemek odası

Yemek Odası Aydınlatmasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Yemek odası aydınlatmasında dikkat edilmesi gereken noktalar bu alan aydınlatmasında dekorasyonun en doğru şekilde ayarlanması ile oluşur. Yeni bir ev yapımında daha kolay bir aydınlatma projesi hazırlamanız mümkün olurken, hazır olan ev dekorasyonu içinde aydınlatmanın tekrar yaratılması ve projelendirilmesi zordur.

yemek odası aydınlatma

yemek odası aydınlatma

Yemek odasının merkezi elbette yemek masasıdır. Aydınlatmanın altına bulunan yemek masası genel kabul gören bir uygulamadır. Bu alanda çok ışık almak için yüksek watt enerji ile çok aydınlatma yapmak yanlış olur. Bu sebep ile belli alanlara lambader yerleştirebilir ya da konsol üstüne farklı şıklığa sahip olan abajur modellerini kullanabilirsiniz. Böylece daha ideal bir aydınlatma düzeni içinde odanızı istenen uyum içinde aydınlatmanız mümkün olur.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*