Ufak Bir Dokunuşla Evinizi Nasıl Daha Sıcak Ve Samimi Hale Getirebilirsiniz?

 

Artık evlerimizde klasik çizgilerden ziyade modern ve yumuşak çizgilere doğru bir akım oluşmaya başlamıştır. Dünyanın değişme hızı, insanları minimalist bir yaşam tarzına yöneltmekte ve değişen estetik algıları sayesinde evlerimizde modern ve yumuşak çizgilere daha fazla rastlanır hale getirmektedir.

Eskilerin hantal mobilyaları, koyu renkler ve boğucu desenler yerini daha yuvarlak ayrıntılara, ahenkli duruşlara bırakmaktadır. Bu ahengi arttırmayı başaran başka bir ayrıntıda tabi ki de ışıklandırma sistemleridir. Son zamanlarda modern dekorasyonlarda sıklıkla karşımıza çıkan abajurları gözden kaçırmış olmamız imkansızdır.

abajur

abajur

Köklü bir geçmişi olan abajurlar eski dönemlerde uzun ayaklı, koyu renkli, ahşap ve işlemeli desenlerle karşımıza çıkmakta iken şu anda tam bir renk cümbüşüne bürünmüş, değişik şekil ve ebatlarda dekorasyon dünyasında boy göstermeye başlamıştır.

Abajur İle Evinizin Ruhuna Ruh Katın

Ufak bir ışık oyununun, içinde yaşanılan ortamı nasıl değiştirdiğini, ona adeta bir karakter ve ruh kattığını biliriz. Evinizde bir değişiklik yaratmak istiyorsanız ve ne yapacağınızı tam olarak bilemiyor ve bütçenizi de zorlamak istemiyorsanız, size aydınlatma ürünleri satan bir mağazaya gidip abajurlara bir göz atmanızı tavsiye edebiliriz.

Çünkü küçük bütçeler ile evinize yepyeni bir görünüş, estetik bir esinti ve sımsıcak bir ortam yaratmanız mümkündür. Oturma odasının bir köşesine yerleştirilmiş ayaklı bir abajur ya da yatak odanızda başucunuza iliştireceğiniz küçük ve loş ışık saçan bir abajur yaşam alanınızın ruhunu değiştirecektir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*