Modern Salon Aydınlatması Nasıl Yapılır?

Bir salon ya da oturma odası olarak kullanılan bölüm en popüler aydınlatma fikirlerini keşfetmek için fırsatlar sunar. Salon aydınlatması keyifli ve eğlencelidir, çünkü odanın tüm farklı alanlarında derinlik, gölgeler ve vurgu temaları oluşturmak için karıştırılarak eşleştirilebilir. Ancak modern bir karmaşaya neden olmadan her biri kendi özgü kişiliğini korumalıdır.

Ayarlanabilir Gömme Spotlar

Modern aydınlatma tasarımlarında gömme spot ışıkları kullanarak sanat eserlerini göstermek veya renk tonlamalarını vurgulamak elegant bir atmosfer yaratır. Ayarlanabilir gömme spotlar; genel aydınlatma, görev aydınlatması, aksan aydınlatması ve duvar ışık dekorunda kullanılabilirler. Bu tip süslemeler, ampulün gövdede hareket etmesini sağlar ve kullanıcıya, ampulü istenen bir bölgeye erişmesi için konumlama imkânı verir. Doğru düzeneği seçmek genelde kişisel zevkinize dayanır, ancak doğru ışık miktarını seçmek biraz daha teknik olabilir.

salon

salon

LED Işıklar, Aplikler, Lambaderler…

Tabloların çevresine LED ışıklar ile dekoratif bir aydınlatma şık ve gösterişli bir aydınlatma stilidir. Duvara monte edilen dekorasyona uygun aplikler veya modern ışıklı tavan vantilatörleriyle sıcaklık yaratmak kolaydır. Bir salonda, modernize lambaderler benzersiz bir dekoratif unsur ve drama hissi sağlar. Özellikle alçak tavanlı küçük alanlarda yararlıdır.

Çoğu salon, oturma odası, eğlenmek veya televizyon izlemek için kullanılır; bu da parlak ışıkların aydınlatmasına fazla ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte, daha yumuşak bir aydınlatma burada da kullanılabilir. Her zaman loş ışıklara veya parlak ışıklara gerek duymadan, alanın çoğundan faydalanmak için hafif bir dimmer anahtar kullanmayı düşünerek daha mutlu bir ortam oluşturabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*