Led Aydınlatma Faydaları ve Fiyatları

Hayatımıza 1900’lerde giren LED kavramı, kelime olarak Işık Yayan Diyot sözcük grubunun baş harflerinden oluşmaktadır. Radyoda yanan kırmızı ışık olarak tanıştığımız LED sistemi şimdi evlerimizi, arabalarımızı, sokaklarımızı aydınlatarak hayatımızın her alanına girmiş durumda.

led

led

Son elli yıl boyunca üzerinde yapılan çığır açan geliştirmelerle artık neredeyse her renkte ve her boyutta biliyoruz LED aydınlatmaları.

LED Teknolojisinin Avantajları

Yüksek verimi sayesinde, aynı ışık gücünü daha düşük enerji ile elde ederek büyük oranda enerji tasarrufu sağlar ve standart modellerden elli bin saat daha uzun dayanabilir bakım gerektirmeden.

led aydınlatma

led aydınlatma

İstenilen renkte ışık sunmasının yanı sıra, aynı zamanda ışık açıp kısma özelliğini kullanırken renginin değişmemesi de sunduğu önemli bir katkıdır.  Satın alma maliyetindeki yüksekliği uzun vadedeki verimliliğiyle kapatan LED ürünler, hem şoka dirençli hem de titreşimden etkilenmedikleri için daha kullanışlıdır.

LED Ürünlerin Sınıflandırması ve Fiyatları

LED aydınlatma fiyatları modellere göre farklılık göstermektedir. Ampullerde 5 liradan başlayarak 90 liraya kadar çıkan geniş bir listesine sahip olan modeller, renklerine ve aydınlatma güçlerine göre fiyatlanırlar.

led aydınlatmalar

led aydınlatmalar

Şerit haldeki modeller tek renk ve çok renkli olma özelliklerine göre metre başına 2 liradan 30 liraya kadar bir fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Özellikle dış mekân LED aydınlatmaları konusunda pek çok model bulabileceğiniz Yakan Aydınlatma sitesinden daha fazla model hakkında fikir edinebilir, fiyatlar için teklif alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*