Led Aydınlatma Enerji Tasarrufu

Enerji tasarrufunun önemi, gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Özellikle ülkemizde, enerji ihtiyacının çoğu, dış kaynaklı olarak sağlanıyor. Bu yüzden ülkemizde, enerji tasarrufuna yönelik, bakanlık tarafından birçok kampanya başlatıldı.

led aydınlatması

led aydınlatması

Enerji tasarrufuna toplum olarak bizim de katkıda bulunmamız gerekiyor. Bu katkılardan bir tanesi de, evlerde kullandığımız aydınlatma elemanlarının seçimidir. Evlerimizde yapacağımız tasarruf, bizler açısından da önemlidir.

Led Aydınlatma ile Daha Az Fatura Ödeyin

Led aydınlatma, enerji tasarrufu sağlayan ve uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde yanabilen aydınlatma türlerindendir. Ortalama olarak, 15-20 yıl gibi uzun bir süre de yanabilir. Eski teknoloji olan akkor lambaların verimi bu orandan daha düşüktür. Üstelik akkor lambalar, elektriği çok harcarlar. Bunun en önemli sebebi, çok yüksek miktarda ısı üretmeleridir. 15-20 yılda akkor lamba kullandığımızı düşünürsek; günde en fazla 4 saat kullanılabilir, 750 saat gibi kısa bir ömrü vardır. Bu da demek oluyor ki, 1 senede 20 adet akkor lamba satın almanız gerekir. Oysa bu oran Led Ampullerde, 15 veya 20 senede birdir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*