İş Yerlerinin Aydınlatması Nasıl Olmalıdır?

Aydınlatma denilince akla gelen genel olarak ev aydınlatmaları gelse de birçok alanın aydınlatılması özellikle insan güvenliği için önemlidir. Gün ışığından faydalanılmadığı zamanlarda genel çevre içinde ideal aydınlatmanın yapılmasının önemi son derece önemli olup aynı zamanda alışveriş merkezlerinin, mağazaların ya da iş yerlerinin aydınlatılmasında da dikkatli seçimlere yer açılması gerekir.

ofis aydınlatmada yanlışlar

İş alanlarında çalışanların daha verimli olmalarını sağlamak ve akşam saatlerinin bastırması ile beraber bedensel ve ruhsal olarak uykuya doğru yönelen genel metabolizmanın tersine çalışmasını sağlamak için aydınlatma seçiminde detaylı bir seçime yer verilmesi şarttır. Çok fazla olan aydınlatma personelin tüm dengesini bozmasının yanı sıra gözlerde de sıkıntıya sebep olabilir. Bunun yanı sıra az olan aydınlatma ise uykunun gelmesine ve personelin bir an önce isten çıkma isteğini yaşamasına sebep olur. Bu sebep ile tercih edilecek aydınlatma da bu iki seçim arasında yer açılmalıdır.

Mağaza ve Restoranların Aydınlatılması Nasıl Olmalıdır?

Mağazaların ve restoranların aydınlatılması birbirinden farklı seçimlere sahiptir. Restoran gibi yemek yenilen alanlarda daha huzurlu ve rahat bir alanının sağlanması insanların evlerinde oldukları hissini yaşamasına sebep olacak aydınlatma içeriği ile tamamlanır. Bunun ile birlikte kişiler restoranda daha uzun kalırlar. Mağaza aydınlatılmasında dikkat edilecek detay ise insanların mağaza içinde bulundukları zamanı kavramalarını engelleyecek ve ürünlere dikkat çeken özel aydınlatmalardır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*