İç Mekan Aydınlatma Aplikleri

Evlerin iç ve dış mekanlarında sıklıkla kullanılan aplikler, duvar aplikleri ve asma aplikler olarak kullanım alanı bulur. Tavan duvar aplikleri, genelde iç mekanlarda kullanılır. Evlerin ve binaların hol kısımlarında kullanım alanı bulan duvar aplikleri, normal bir aydınlatma türüne sahip olabildiği gibi, fotoselli aydınlatma türüne de sahiptir.

tavan aplik

tavan aplik

Fotoselli olanlar, elektrik tasarrufu ve israfın önlenmesi açısından idealdirler. Genelde apartmanlarda ve müstakil evlerin girişlerinde sıklıkla kullanım alanı bulurlar.

Tavan Duvar Aplik Modelleri

Dış mekanda kullanılan aplik modelleri genel olarak askılı olurlar. Tavana tutturulan bu modellerde; genişlik 25 cm, yükseklik 37 cm ölçülere sahiptir.

Ampül gücü 75 watt gücündedir. Duy gücü, E27 gücündedir. Alüminyum gövdeye sahiptir ve gövdesi, dış mekanların olumsuz etkilerine karşı, elektrostatik boya ile boyanır. Model olarak, rumeli tarzı imal edildiği gibi, eski Osmanlı motiflerine sahip modelleri de imal edilir.

duvar aplikleri

duvar aplikleri

İç mekan tavan bölgelerinde kullanılan aplik modelleri ise sekizgen bir şekle sahiptir ve değişik şekillerde de imal edilir. 13 cm genişlik, 27 cm yükseklik ebatlarında imal edildiği gibi değişik ölçülerde de imal edilir. Ampul gücü 75 watt değerindedir. Armatür camı diğer modellerde olduğu gibi akrilik camdandır. Dış gövde alüminyum malzemesinden yapılır.

Tüm aplik modellerini Yakan Aydınlatma firmasında bulabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*