Gösterişli Bahçe Aranjmanları Nasıl Planlanmalı?

Bahçe aranjman uygulamalarını sadece özel günler için değil beğeninize hitap eden çalışmaları kalıcı olarak da hayatta geçirebilirsiniz. Son derece gösterişli ve şaşalı bir bahçe dizaynına yer açmak için öncelikle planlamanın düzgün ve özenli yapılması gerekir.

bahçe

Planlamanın yapılması ile beraber rüküş ya da karışık bir etki sunan bahçe yerine gösterişli bir bahçe tasarımına yer vermenin avantajını yaşarsınız.

Bahçenizde gösterişe ve şaşalı görüntüye yer açmak için çeşitli aksesuarlardan yararlanırken aynı zamanda aydınlatma ürünlerinde de gene dikkat çeken ürünlere yer açmanız gerekir. Bunun yanı sıra bahçe mobilyalarını ve oturma alanının da dikkat çeken ayrıntılar ile dikkatli bir şekilde tasarlanması gerekir. Unutulmamalıdır ki bahçe dış mekândır. Bu sebep ile iç mekân kadar eşyaya yer açmak ya da iç mekândaki etkinin aynen aktarılması sıkıntı yaratabilir. Fakat doğa ile örtüşen içeriklere yer açarak bu alanı oldukça dikkat çeken ve gösterişli alana dönüştürmeyi başarabilirsiniz.

Aksesuar ve Aydınlatma Seçimi

Gösterişli bahçe uygulamanızda tercih edeceğiniz aksesuarlar ve aydınlatma ürünleri oldukça önemlidir. Farklı heykellere yer açarken bu heykellerin akşamları aydınlatılmasını da sağlayarak geceleri de hoş ve etkili bir bahçeye sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra yürüyüş yolları, oturma alanı ve diğer alanların aydınlatılmasında seçeceğiniz aydınlatma ürünlerinde dikkat çekici olan şaşalı seçimlere yer vererek bahçe girişinden itibaren şıklığı yaşayabilişiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*