Dekorasyon İçinde Aydınlatmanın Değeri

Dekorasyon uygulamanızda kendi zevkinize hitap eden tercihlere yer açarak arzu ettiğiniz uygulamayı tamamlayarak istediğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz. Şık, zarif, sportif, rahat ve daha birçok farklı stillere ait olarak değişen dekorasyon uygulamalarını tamamladıktan sonra ise gündüz elde edilen bu etkinin akşamları da istenildiği gibi yansıması için aydınlatmaya yer açılır.

Genel olarak tercih edilmekte olan tek aydınlatma istenen dekorasyon yansımasını sağlayacak olan seçim değildir. Hatta kimi zamanda büyük uğraşlar vererek elde ettiğiniz uygulamanın akşamları hiç hoş görülmediğiniz de fark edebilirsiniz. İstediğiniz etkinin elde edilmesi için ise aydınlatmanın en doğru şekilde yapılması gerekir.

Lambader ve Abajur Kullanımı

Aydınlatma seçimleri arasında yer alan ve daha az ışık ile dinlenmek isteyenlerin tercihi olan lambader ya da abajurlar aynı zamanda istediğiniz alanın daha iyi aydınlatılması içinde önemlidir.

Belli Eşyaların Aydınlatılması

Ledler ile yapılacak olan bu aydınlatmaların genellikle belli yerlerin aydınlatılmasında kullanılır. Aynı zamanda duvar apliklerinden yararlanarak o çok beğendiğiniz yağlı boya tablonuzu da aydınlatabilirsiniz.

Oda Boyutuna Göre Aydınlatma

Odanın genel boyutuna göre aydınlatmanın da istenildiği gibi sunulması gerekir. Özellikle küçük olan odalarda tek aydınlatma sunulurken aynı zamanda abajur, aplik ya da lambaderlerden de yararlanılır. Salon gibi alanlarda ise iki aydınlatma ideal olurken mutlaka bir aydınlatmanın da yemek masasının üstünde olmasına önem verilir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*