Bebek Odası Nasıl Doğru Aydınlatılır

Günümüzde aydınlatmanın ışık verme görevini yerine getirmesinin yanında dekorasyon fonksiyonu da hayli önemli hale geldi. Gerek iç gerek dış mekânlarda estetik açıdan mekâna renk katan, şıklığını artıran ürünlerin çeşidi de gün geçtikçe artıyor.

Fakat iş bebek odalarına gelince aydınlatmadaki renklilik ve şıklıktan daha önemli olan bir konu devreye giriyor k, o da bebeğinizin sağlığı. Bebeklerinizin odasını daha sevimli ve güzel hale getirmekten vazgeçmeniz gerekmiyor elbette. Sadece birkaç noktaya dikkat ederek hem bebeğinizin sağlığına hem de odasına uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Bebeğinizin Sağlığı İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebeğinizin odasını aydınlatırken dikkat etmeniz gereken noktaların başında, onun göz sağlığına uygun bir seçim yapmak geliyor. Bunun için de öncelikle, odadaki ışığın bebeğinizin gözüne direkt olarak gelmemesini sağlamak. Çok uzun vakitler boyunca yatan bebekler, odalarındaki ışıkla temas sağladığında ve bu ışığa uzun süreler boyunca baktıklarında gözleri ciddi şekilde zarar görür. Bunun olmaması için ışığın, bebeğinizin yattığı odanın ortasında bir konumda ve bir armatürün içinde yer alması uygun olur.

Küçük aydınlatmalar da kullanabilirsiniz. Örneğin gece aydınlatmaları ya da duvara yansıyan desenli aydınlatmalar. Yine ışık seviyesini sizin ayarlayabileceğiniz dimmer kullanmak da bebek odaları için tercih edilebilir.

Bütün bunlar bebeğinizin göz sağlığı ve uyku düzeni açısından önemlidir. Haliyle bebek odalarında tercih edilecek aydınlatma için, aydınlatma ürününün şıklığı ve odaya uyumu dışında da dikkat etmeniz gereken çok nokta var.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*