Bahçenizin Mobilyası Aydınlatmalar

Herkesin hayalini kurduğu hoş ve güzel bir bahçenizin olması için belki çok emek verdiniz, uğraştınız. Fakat, akşamları bu güzelliklere bakıp kaliteli zaman geçirebileceğiniz şekilde aydınlatılmamışsa mobilyasız, karanlık bir oturma odasından da çok farklı olmaz. Sizce bahçeniz şık bir aydınlatmayı hak etmiyor mu? Güzel bir peyzaj için dekore ettiğiniz bahçenizi, şık bir aydınlatma ile akşam saatlerinde ayrılamayacağınız hoş bir ambiyansa büründürebilirsiniz!

aydınlatma direkleri

aydınlatma direkleri

Bahçemi En Güzel Şekilde Nasıl Aydınlatmalıyım?

Bahçenizi ışıklandırarak estetik görünmesini sağlayabilmeniz için önce bir analiz yapmalısınız. Bahçenizin alanına yeterli oranda aydınlatma ürünleri yerleştirilmeli, ne az ne de fazla olmalı. Çok güçlü aydınlatmalar yerine, akşam saatlerinde rahatsız etmeyecek, loş bir ortam yaratacak, yeterli güvenliği sağlayacak lokal ışık kaynakları kullanılmalı. Tercih noktasında lambalarda gözünüzü rahatsız etmeyecek gün ışığı rengini seçmeli.

Bahçe Aydınlatmada İhtiyaca Göre Ürün Seçin!

Araştırdığınızda bahçe aydınlatmalarında kullanılan ne kadar çok fonksiyonel ve dekoratif ürün olduğuna hayret edebilirsiniz. Set üstü aydınlatmalar, spotlar, aplikler, aydınlatma direkleri, çim üstü aydınlatmalar vb. bir çok ürün arasında tercihlerinizi belirleyecek olan bir kaç ipucu verelim; Aydınlatmaları bahçede doğru konumlandırmak çok önemli; yanlış veya gereksiz sıklıkta kullanım estetiklikten epey uzaklaştırıyor!

set üst aydınlatma

set üst aydınlatma

Eğer çok rüzgarlı veya deniz kenarı gibi nemli bir noktada iseniz hava koşullarına dayanıklı ve paslanmaz özellikli olanlarını ısrarla isteyin! Armatürlerde, aydınlatma direklerinde kullanacağınız ampullerin tasarruflu olması ekonomik anlamda faydalı olur. (Normal lambaların sayesinde gelecek astronomik faturalarla bahçe keyfinizi kaçırmazsınız!) Her beğendiğinizi değil de ihtiyaç neyse ona göre bahçe aydınlatmalarını seçin ve şekillendirin!

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*