Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılabilir?

Bahçe farklı bir dünya, farklı bir hayattır. İnsana huzur veren, uğraştırsa da sonunda uğraştırdığına değen yegane güzellikte bir şeydir. Herkes bahçeye sahip olamıyor maalesef. Ama olanlarında bu avantajı iyi değerlendirmesi gerekiyor. Bahçeli bir ev aldınız ya da olan bahçenizi yeniden düzenlemek istiyorsunuz. Ve bu noktada fikirlere ihtiyacınız var. Tamda yerine geldiniz.

Bahçenizi verimli kullanabilmek ve bahçenizden istediğiniz keyfi alabilmeniz için bahçe düzenlemesini iyi yapmanız gerekiyor. Bahçe düzenlemesinde asıl olan şey sizin zevkinizdir ve istediğiniz şeylerdir. Bahçenizde nelerin olmasını istiyorsunuz? Bunu belirleyerek bahçenizi düzenleyebilirsiniz. Önce bahçenizde olmasını istediğiniz şeyleri belirleyin. Daha sonrada bu hedefler doğrultusunda harekete geçin.

bahçe düzenleme

bahçe düzenleme

Bahçenizde Yürümeye Yol Açın

Büyük bir bahçe söz konusu olduğu zaman ilk akla havuz ve gölet gelir. Bunlar bahçe dekorasyonunun vazgeçilmezidir. Bahçenize küçük bir havuz yapabilirsiniz. Etrafını da çiçekler ile ve saksılar ile donatabilirsiniz. Bu bahçenize hoş bir görünüm sağlar. Eğer mangal tutkunuysanız mangalınızı yakacağınız güzel bir alan kurun kendinize. Az ilerisine masa sandalye ve iki ağacın karşı karşıya durduğu bir alana da keyif uykuları için sakladığınız bir hamak.

Bahçenizde yürüme yolu da olmalıdır. Çimenliğin hüküm sürdüğü bahçenin ortasından geçecek ince bir yol işinizi görür. Etrafı sebze ve meyve ekinleri ile doldurabilirsiniz. Bahçenizin boyutun göre minik heykeller, çeşme ve oturma alanları da koyabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*