Bahçe Dekorasyonu İçin Yapılabilecekler

Hayalini kurduğunuz bahçeye kavuştuğunuzda mekanın düzenlemesini yaparken en başka çok iş var diye endişelenseniz bile sonuçta emek verdiğiniz bahçeniz dünyada en çok sevdiğiniz yere dönüşebilir. Bahçenizi düzenlemeye başlamadan önce hem gece hem gündüz bir dolaşın.

Böylece geceleri nasıl bir aydınlatma yapacağınızı planlayabilirsiniz. Bahçenizin bir krokisini çıkarın ve neyi nerede yapmak istediğinize karar verin. Oturma grubunu nereye koyacağınızı, çiçeklerinizi nereye ekeceğinizi, ağaçların durumunu hatta yıllar geçtikçe ağaçların ne kadar büyüyeceğini bile düşünerek önce kağıt üstünde planlayın. Ölçüleri takip edin. Sonuçta deneme yanılma diğer alanlarda olduğu gibi bahçe işlerinde de yorucu bir metottur.

bahçe

bahçe

Kendiniz de Yapabilirsiniz

Bahçe düzenlemesinde mobilya seçerken hava koşullarına dayanıklı olan hasır gruplarını ya da tik ağacı ürünleri tercih edebilirsiniz. Ferforje de düşünülebilir. Bu arada rahatlık da çok önemli. İnsan vücuduna uyan, garip eğimler taşımayan modeller her zaman daha sağlıklıdır. Bu oturma gruplarını elinizden geliyorsa kendiniz bile yapabilirsiniz. Ama daha çok emeklilerin hobileri arasında olan bahçe işleri için pratik oturma gruplarını tercih etmek her zaman daha uygun ve şık sonuçlar veriyor.

Bahçenizde büyük boy bir havuz varsa oranın aydınlatması ve çevre düzenlemesi daha ayrıntılı bir iştir. Buna karşın küçük bir süs havuzu bütün bahçe dekorasyonlarında sık sık görülür. İçine kalın naylon serdiğiniz eski bir otomobil lastiğinin kenarlarını toprakla kapatarak ve dilerseniz çakıl taşlarıyla örterek pratik bir süs havuzunu siz de yaratabilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*