Bahçe Aydınlatma Alternatifleri

Özellikle baharın ve yazın yüzünü göstermesiyle beraber artık vakit geçirilen mekanlar bahçeler oluyor. Hal böyle olunca nasıl en dekorasyonuna önem veriliyorsa bahçe dekorasyonun da vazgeçilmez olduğu söylenebilir. Bahçe dekorasyonu denilince her ne kadar ilk etapta akla gelmese de aydınlatma büyük önem taşır. Netice de yazın gecelere kadar hoş sohbet eşliğinde vakit geçirilen bahçelerin ışıklandırılması gerekecektir.

bahçe aplikleri

bahçe aplikleri

Aydınlatma içinde tercihe göre bazı alternatifler düşünülebilir. Burada ister kendi yaratıcılığınızı düşünebilir isterse sıradan bir aydınlatma tercih edebilirsiniz. Ancak her ne olursa olsun bahçe de doğayla iç içe olabilecek bir aydınlatma her zaman daha şık olacaktır.

Bahçe Aydınlatmasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bahçe aydınlatırken dikkat edilmesi gereken noktaların başında bahçenin büyüklüğü gelir. Eğer büyük ve geniş bir bahçeniz varsa kullanacağınız aydınlatma ürünleri seçerken uzun zamanlı tasarruf sağlayan aksesuarlar tercih etmeniz her zaman sizin avantajınıza olacaktır.

set üstü aydınlatma

set üstü aydınlatma

Bahçenizin büyüklüğünü göz önünde bulundurarak sizde mükemmel aydınlatma alternatifleri oluşturabilirsiniz. Bahçenizdeki yeşillikleri aydınlatabilir ve ağaçlarınız varsa onlarla bütünlük sağlayan sarkık lambalar kullanabilirsiniz. Patika yollardan evinize geçiliyorsa yolun kenarlarına serpiştireceğiniz birkaç ışık her zaman daha dekoratif bir hava verecektir.

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*