Aydınlatmada Şıklık

Mimari vaziyet, estetikle birlikte mevcut yapının daha iyi görünmesini amaçlar. Burada bir mühendisin bakış açısıyla mimarın bakış açısı her zaman için ters düşer. Mühendis işin olur boyutuna bakar, mimar ise daha çok estetik anlayışının ön plana çıkmasını ister. Bu arada gidip gelen durumların aslında ortak amacı, en iyiyi ortaya çıkarmak için çaba gösterisidir.

Göze Hoş Gelen Tasarımlar

Aydınlatmada da durum buna benzer bir pozisyonda yer alıyor. Aydınlatmada şıklık, estetik anlayışının ön plana çıkmasıyla alakalıdır. Tavanlarda değişen uygulamalar, mimarinin de desteğiyle birlikte göze daha hoş görünen yapıların ortaya çıkmasını sağladı. Aydınlatma gerekli olan bir uygulamadır. Burada diğer dış etkenleri de olgunun içerisine almak gerekiyor.

aydınlatma

aydınlatma

Bir noktada gerekli olan uygulamayı hayata geçirmek her zaman yeterli olmayacaktır. Dış görünüş, insanlarda bırakılan ilk intiba çok önemlidir. Alacağınız konutu hayal edin, salondan içeri girdiniz ve karşınıza devasa bir avize çıktı, son derece klasik bir şekilde, başka bir tarafta ise tavan içerisinde gizlenmiş aydınlatma aksesuarları var, karar sizin.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*