Aydınlatmada Neler Kullanabilirsiniz?

Çok sevdiğiniz evinizin aydınlatılması önemli bir iştir. Öncelikle gözünüzün sağlığını ve rahatlığını düşünmelisiniz. Neyi, nasıl yapacağınıza karar verdiniz, sıra malzeme alımına geldi. O kadar çok seçeneğiniz var ki şaşıracaksınız. Teknoloji size her imkanı sunuyor.

Aksesuarlar

Lamba  değil mi, bir takar geçerim demeyin.  Aydınlatma işi lambayla başlasa bile çeşidi çok bol. Enerji tasarruflu, halojen lambalar en mantıklısı olacaktır. Sonrasında ihtiyacınıza göre piller, şarj edilebilen piller, şarj aletleri, transformatörler, adaptörler, kablolar, kablo düzenleyicileri, ışıkların saatini ve süresini ayarlayan zamanlayıcılar, kablo reosta düğmeleri, usb girişli fişler, köşe bağlantıları, abajurlar, avizeler, uzaktan kumandalı avizeler, masa lambaları, aplik denilen duvar lambaları,  bütün bu lambalar için uygun olan taban altlıkları, istediğiniz renkte seçebileceğiniz üç ayaklı yani tripod tabanlı lambalar, plofonyer denilen ve  tavana sıfır montaj edilen yani sarkmayan, böylece evinizde yer kaplamayan avizeler ile tanışacaksınız.

duvar aplikleri

duvar aplikleri

Almışken bir de kafa lambası alayım, işe yarar diye düşünebilirsiniz. Bütün bu aydınlatma aksesuarları zevkinize göre biçime girecek ve eviniz bir anda sıcak ve rahat bir mekana dönüşecek.İhtiyacınız olan malzemeyi elektrik aksamı satan dükkanlarda veya büyük marketlerde topluca bulabilirsiniz. Büyük firmalarla online alışveriş imkanı da var. Sonuçta bağlantılar yapılıp ışığı açtığınızda gördüğünüz  bir anda değişmiş eviniz olacaktır. Güle güle oturun.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*