Aydınlatma Ürünlerini Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Ev, bahçe, büro ve kamu alanlarında kullanılan aydınlatma ürünlerini seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Aydınlatma seçiminde gün ışığı aydınlatması daha çok uygulanırken, fazla ışık yayan aydınlatmalar her daim yorgunluk veren aydınlatmalardır.

bahçe aydınlatma

bahçe aydınlatma

Aşırı loş olan alanlar ise iş yerleri, ev ve sokak aydınlatmaları için çok uygun değildir. Bu sebep ile aydınlatma ürünlerinin seçimi ve uygulama alanları son derece önemlidir.

Aydınlatma Hileleri

Ev ve iş yerlerinde kullanılacak olan bazı aydınlatma seçenekleri ile alanınızın daha geniş, daha ferah olmasını sağlamanız mümkün. Alçak tavanlı olan alanlarda sarkıt avize kullanımı son derece yanlıştır. Bu uygulama alanı daha küçük ve daha sıkıcı yapar.

bahçe aydınlatma apliği

bahçe aydınlatma apliği

Yukarı doğru yönlendirilen aydınlatma seçenekleri tavanı daha yüksek gösterir. Bunun yanı sıra spot aydınlatmalarda kullanılabilir. Spot aydınlatma kullanımında da odanın genişliği göz önünde tutulup, aşırıya çakılmamalıdır. Yüksek tavanlı ve geniş olan alanlarda ise sarkıt aydınlatma kullanımı tercih edilip, bu alanlarda da farklı çeşit ve renkte aydınlatma kullanımı karmaşaya sebep olacağından, seçime dikkat edilmesi gereklidir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*