Aydınlatma Teknolojileri

Aydınlatma, ateşin ilk bulunduğu günden bu yana evrimini ve değişimini devam ettiriyor. Gelişen aydınlatma teknolojileri ile hem iç mekanlar hem de dış mekanlar daha yaşanılır bir hale geliyor.

Dış Mekan Aydınlatmasında Hangi Ürünler Kullanılır

Dış mekan aydınlatma iç mekan aydınlatmasına göre daha zordur. Işık kaynağını doğru şekilde kullanmak ve mekana uygun armatür seçmek aydınlatmanın kalitesini artırır. Yanlış ürün kullanmak ise ışık kirliliği başta olmak üzere birçok soruna neden olur. Açık alanlarda aydınlatmada yapılan yanlışlar görsel olarak da hoş durmaz. Bu nedenle açık alan aydınlatmasında profesyonel bir yardım almak doğru olacaktır.

dış mekan aydınlatma

dış mekan aydınlatma

Gelişigüzel uygulanan armatürler kalitesiz bir ışıklandırmaya neden olacağı için armatür seçiminden armatürlerin konumlandırılmasına kadar işinde uzman kişilerden yardım almak gerekir. Açık alan aydınlatmasında aydınlatma direkleri, çim üstü aydınlatma armatürleri, duvar aplikleri, set üstü aplikler vb. ışık kaynaklarından yararlanılır. Bunun dışında havuz ve yürüme yolu armatürleri de açık alan aydınlatmasında sıkça kullanılan ürünlerdir. Bahçe ve park gibi alanlarda projektörlerden de yararlanmak mümkündür.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*