Aydınlatma Fikirleri

Aydınlatma fikirleri açısından neredeyse sınırsız alternatife sahip olduğumuz bu günlerde hazır modellerin yanı sıra yapı marketlerden elde edilebilecek malzemelerle kendi aydınlatmanızı kendiniz de yapabiliriz.

Aydınlatma denilince akla sadece avizeler ve ampuller gelse de, aslında aydınlatmanın en önemli kısmı evimizi kullandığımız sürenin büyük bir kısmı boyunca aydınlatan güneş ışığıdır. Başarılı bir aydınlatma için öncelikle yaşam alanlarının güneş almasını sağlayacak dekoratif yöntemler evi daha kullanışlı ve dekoratif hale getirmeye yardımcı olacaktır.

aydınlatmalar

aydınlatmalar

Aydınlatma fikirleri arasında başta gelebilecek bir öneri odanın camlarını genişletmektir. Küçük ve kalın çerçeveli camlar hem odayı küçük gösterir, hem de karanlık bir hale getirir. Çerçeveleri daha küçük bir pencere sistemi seçmek ve pencerelerin uzunluğunu arttırmak odaya daha çok gün ışığı girmesini sağlayacağı için, odanın daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

Penceresiz Odalarda Aydınlatma

Eğer aydınlatma dekorasyonu yapılacak oda penceresizse, işler biraz daha zor hale gelir çünkü ne kadar parlak avizeler, pahalı aydınlatmalar kullanılsa da odanın yeterince aydınlık olmasını sağlamayacaktır gündüzleri. Bu tarz odalarda hile, kullanılacak dekorasyon malzemelerinin ışığı mümkün mertebe yasıtır materyallerden seçilmesidir.

Bunun için, duvarlara ayna eklenmesi ortamın klostrofobikliğini alacağı gibi, aydınlatmayı da yansıtarak etkisini arttıracaktır. Duvarların daha açık renkli seçilmesi ışığın daha rahat yansımasını sağlar ve odaklanılacak aksesuarlara dikkati arttıracaktır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*