Aydınlatma da Tasarruf Etmenin Püf Noktaları

Aydınlatma genel ihtiyacımız dâhilinde en çok kullandığımız gerek olup ayrıca dekoratif olarak da sıklıkla kullanılıyor. Dekorasyona ayrı bir hava ve de enerji katan aydınlatmalar genellikle led kaynaklıdır. Farklı renkler ile belirli bazı alanların aydınlatılması sağlanarak evin mutfak ve banyo da dâhil olmak üzere birçok alanında kullanılabilir. Evlerin dışında bahçe aydınlatmaları da dekoratif bir şıklık yaratılabiliyor. Fakat bu dekoratif şıklığın yanı sıra gerekli olan aydınlığın sağlanması ile de tasarruf boyutu kimi zaman göz ardı edilir.

led ampuller

led ampuller

Led Ampul Farkı

Yeni led ampuller sayesinde aydınlatmanın aynı kalması sağlanırken daha az enerji tüketerek aynı ışık alımını sağlayabilirsiniz. Ayrıca daha az kullanılan ya da loş aydınlatmanın yeterli olacağı çeşitli mekânlara led şerit kullanımı yapılarak bu konuda da tasarrufu sağlayabilirsiniz. Led ampuller kendi içinde farklı enerji aralıklarına sahip olup ihtiyaç duyduğunuz alanın büyüklüğüne göre farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Ayrıca bahçe gibi alanlarda hareket sensorlu olan aydınlatmalar seçerek aydınlanmanın sürekliliğini azaltma imkânınız da bulunuyor. Bahçeler fazla enerji ihtiyacı duymayan alanlar olduğundan bu mekânlarda daha az enerji aralığına sahip olan led ampulleri kullanarak enerji tasarrufunuzu daha da dengelemeniz mümkün. Gün ışığı rengi olan sarı ışık ya da beyaz ışık tercihlerinin de yer aldığı led ampuller ile aydınlanma enerjisinden oldukça tasarruf edebilirsiniz. Ev ,iş yeri ve bahçe gibi alanlarda kullanıma uygundur.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*