Askılı Aydınlatma Kullanım Alanları

Aydınlatma türlerinden bazıları iç mekânda, bazıları ise dış mekânda kullanılırlar. Bazı modeller ise, hem iç mekânda hem de dış mekânda kullanılırlar. Askılı aydınlatma ürünleri bu kategoridedir. Aydınlatma modelleri arasında sıklıkla kullanılan bu ürünler, bahçe alanlarında, avlularda kullanılırlar.

askılı aydınlatma

askılı aydınlatma

Bahçe alanlarında genellikle ağaç dallarına asılabilirler ya da bahçede bulunan çardaklarda kullanılabilirler. Bahçelere renk katan ve gece ortamında da güzel bir görüntü sağlayan askılı aydınlatma modelleri vardır.

Askılı Aydınlatma Modelleri

Askılı aydınlatmalarda genel olarak; duy kısmı, ampulu koruyan glop cam, ampul ve askı zinciri bulunur.

İç mekânda kullanılan modellerde; 25 cm genişlik, 50 cm yükseklik, akrilik armatür camı ve E7 tipi duy bulunur. Salonlarda ya da diğer odalarda kullanım alanı vardır. Düşük enerji kullanımına ve yüksek aydınlatma gücüne sahip olan bu modeller, nemli bir bez yardımı ile kolayca temizlenebilir.

askılı aydınlatma modelleri

askılı aydınlatma modelleri

Dış mekânda kullanılan modellerde ise Polyamid6 mühendislik plastiği kullanılır. Bu plastik türü, ampulü dış mekânların olumsuz etkilerine karşı korur. Ayrıca bu modellerde, güneş ışınlarına karşı koruyan boya malzemesi vardır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*